Bohaterowie

„Największy z cudów” to współczesna opowieść pełna nadziei, inspiracji i wiary. Skupia się ona na życiu trzech bohaterów, którzy znaleźli się w kryzysowej sytuacji. Losy tej trójki krzyżują się, kiedy wiedzeni wewnętrzną potrzebą udają się do kościoła, nie zdając sobie sprawy, że to już na zawsze całkowicie odmieni ich życie. Z pomocą swoich aniołów stróżów staną się świadkami misterium Mszy świętej i poznają jej prawdziwe znaczenie. Znajdą się w samym środku walki dobra ze złem i zwycięstwa wiary.

Jedną z bohaterek jest Monika, młoda wdowa, która robi wszystko, aby utrzymać siebie, syna Diega i dom. Monika żyje w ciągłym napięciu. Problemy finansowe powodują ogromny stres. Ale jego źródło leży znacznie głębiej - tak naprawdę nie pogodziła się ze śmiercią swojego męża. Cierpi z powodu depresji, która uniemożliwia jej dostrzeżenie, że ma dla kogo żyć – ma syna.

Drugim bohaterem jest pan Chem, kierowca autobusu miejskiego, który otrzymuje wiadomość, że jego dziecko choruje na raka i nie ma nadziei na wyzdrowienie. Chem reprezentuje ludzi niewierzących. Myśli, że jeśli się komuś pomaga, to w zamian za to powinno się od razu otrzymać nagrodę. Jest człowiekiem, który uważa, że nic nie może zdestabilizować życia jego rodziny. Kiedy jednak ma to miejsce, traci kontrolę nad sobą. Jego racjonalne i powierzchowne podejście do życia czyni go sceptycznym wobec jakiegokolwiek cudu.

Trzecia historia to opowieść o starszej pani Caty, która stoi u kresu życia i czuje że, wszystko się dla niej skończyło. Pani Cata reprezentuje ludzi w podeszłym wieku, którzy czują, wkrótce muszą stanąć przed Panem Bogiem. Traci kontakt z otoczeniem i poszukuje już tylko wiecznego pokoju.